KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 9412502
nr 941 2502
Roland Book
(1911-1980), Sverige
Pastell, Rod Book, skärgårdsmotiv, signerad, -59, motivet: 32x48
Roland Alexander Book (rod book), svensk bildkonstnär född 1911, död 1980.
måndag 16 februari 2015
kl 20:30:44
Roland Book
Läs mer om Roland Book